P. Parolinas. Popiežiaus kelionės orientyrai aiškūs

aiskusNuo pat pradžių Pasaulinių ir tradicinių religijų susitikimai Kazachstane rėmėsi 2002 m. sausio 24 d. Asyžiuje šv. Jono Pauliaus II surengta religinių lyderių Maldos už taiką diena, parodžiusia, jog įvairios religinės tradicijos siekia prisidėti prie santarvės, dialogo ir harmonijos tarp tautų. Tokia yra ir pagrindinė popiežiaus Pranciškaus kelionės intencija, pažymėjo artimiausias Šventojo Tėvo bendradarbis kardinolas Pietro Parolinas tradiciniame prieškelioniniame interviu. 

Pasak Popiežiaus  valstybės sekretoriaus, šią intenciją aiškiai išreiškia kelionės simboliai: šūkis, logotipas, taip pat siūlomas bendros susitikimo dalyvių deklaracijos tekstas. Pastarajame galima rasti aiškius popiežiaus ir didžiojo Al Azharo imamo 2019 m. Abu Dabyje pasirašytos deklaracijos apie „Žmonių brolybę“ atspindžius.   

Karas, pabrėžė kardinolas P. Parolinas, nėra neišvengiamas, kaip kartais manoma ir sakoma. Karas visų pirma prasideda žmogaus širdyje, užvaldytoje tuštybės, didybės, godumo, kaip moko jau Bažnyčios tėvai. Tokia širdis yra kieta ir uždara kitiems. Religijos gali padėti tokioms širdims žengti žingsnį atgal.

Atsakydamas į klausimą apie Kazachstano ir Šventojo Sosto ryšius, kardinolas Pietro Parolinas priminė, jog šiemet minima 30 metų tarpusavio diplomatinių santykių sukaktis. 1998 metais Kazachstanas tapo pirmuoju centrinės Azijos kraštu, pasirašiusiu dvipusį susitarimą su Šventuoju Sostu. 2001 m. rugsėjį kraštą aplankė šv. Jonas Paulius II. Nuo to laiko įvyko daug, nuolatinių ir vaisingų susitikimų. Visai neseniai pasirašyti bendradarbiavimo memorandumai tarp Vatikano Kūdikėlio Jėzaus ligoninės ir Kazachstano universitetinio medicinos centro, tarp Rytų studijų instituto Kazachstane ir Vatikano Apaštalinės bibliotekos. Šiomis dienomis, pridūrė Popiežiaus valstybės sekretorius, planuojama pasirašyti papildomą susitarimą dėl Kazachstane dirbančių misionierių iš užsienio vizų ir leidimų gyventi.

Kalbėdamas apie katalikų bendruomenę – kuri sudaro labai nedidelę mažumą – kardinolas Pietro Parolinas neabejojo, kad susitikimai su popiežiumi Nur Sultano katedroje ir Parodų rūmų aikštėje padrąsins, paskatins atsinaujinti Kazachstano tikinčiuosius, ganytojus, vienuolius, seminaristus. Kita vertus, netrūksta šviesių praeities pavyzdžių ir liudytojų, kaip kad palaimintieji kunigai Vladislavas Bukovinskis ir Aleksijus Zaryckis, palaimintasis vyskupas Mykyta Budna. (RK / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode