Vinilinės grindys – vis populiaresnis pasirinkimas

vynilinesgrindysKalbant apie namų ar biuro interjero dizainą, grindys tampa esminiu komponentu. Tinkamai parinktos grindys gali drastiškai pakeisti jūsų namų ar darbo vietos išvaizdą, todėl svarbu pasirinkti tinkamai. Vinilinės grindys dėl atsparumo drėgmei ir universalios išvaizdos kiekvienais metais tampa vis populiaresnis grindų pasirinkimas daugelyje namų. Šiame straipsnyje išsamiai pateikiame viską, ką reikia žinoti apie vinilo grindų dangą.

Tepami alyva ir betepaliniai oro kompresoriai – kurį pasirinkti?

orokompresoriaiOro suspaudimas yra būtinas tam tikrose pramonės šakose, kaip farmacijos, automobilių, maisto ir gėrimų, žemės ūkio sektoriuose, taip pat įvairiuose dažymo darbuose, todėl jei greitu metu planuojate atnaujinti kambario sienas ar perdažyti tvorą, galite įsigyti oro kompresorių dažymui, kuris neabejotinai palengvins jūsų darbą. Yra keletas oro kompresorių tipų, tačiau paprastai juos galite suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: alyva tepami oro kompresoriai ir be alyvos, arba kitaip – betepaliniai oro kompresoriai.

Saulės elektrinės – 5 priežastys kodėl verta investuoti

sauleselektrinesAkivaizdu, kad saulės elektrinės ir saulės energija tapo atsinaujinančios energijos tendencija. Namų savininkai visame pasaulyje vis sparčiau ant savo stogų įsirenginėja saulės elektrines, tokiu būdu pasinaudodami visais visais saulės teikiamais privalumais. Be akivaizdžios finansinės naudos, yra ir kitų svarbių priežasčių, kodėl visi turėtumėte pereiti prie saulės energijos, o ne iškastinio kuro. Štai kelios įtikinamos priežastys.

Rent2buy – galimybė įsigyti svajonių būstą!

rent2buyDaugeliui žmonių nuosavos gyvenamosios vietos pirkimas yra svajonės išsipildymas. Tačiau šiais laikais, kai NT kainos sparčiai kyla, sutaupyti pradiniam įnašui ar gauti paskolą iš banko gali tapti labai sudėtinga. Visgi, jei mąstote įsigyti nekilnojamą turtą, tikriausiai jau girdėjote apie rent2buyarba būsto nuomą su išsipirkimu. Šiame straipsnyje aptarsime kas yra rent2buy paslauga ir kaip ji veikia.

Oro drėkintuvai – jums, jūsų šeimai ir namams

Oro drėkintuvai – tai prietaisai, kurie išleidžia drėgmę į orą. Jie gali būti ypač naudingi žiemos sezonu, kai dėl oro sąlygų ir patalpų šildymo sistemų išsausėja oras, akys, nosis, lūpos ir oda. Išsausėjęs oras traukia skystį iš sinusų, todėl gali padidėti kraujavimas iš nosies arba atsirasti sinusų infekcijos. Drėkintuvai taip pat gali palengvinti kvėpavimą, jei sergate peršalimu ar kita liga, kuri paveikia plaučius. Jei turite kokių nors alergijų ar sergate astma, drėgnas oras palengvina simptomus. Negana to, drėkintuvai gali būti naudingi suaugusiems ir vaikams miego metu. Pats miegas padeda atkurti, atjauninti ir palaikyti mūsų imuninę sistemą. Drėkintuvo padėjimas miegamajame gali sustiprinti natūralaus miego poveikį.

Turėtumėte siekti, kad jūsų namuose įpraistai laikytusi 30–50% drėgmės lygis. Lygis matuojamas naudojant įrankį, vadinamą higrometru, kurį galima įsigyti daugelyje techninės įrangos parduotuvių. Jei jūsų drėgmės lygis namuose yra mažesnis nei 30% ir jei dažnai skauda gerklę, kraujuoja nosis ar sausėja oda - šis prietaisas būtinas jūsų namams.

Net jei turite įsigyję oro drėkintuvą, vis tiek svarbu atidžiai stebėti drėgmės lygį. Jei jis viršija 50%, namai gali tapti bakterijų, grybelių ir kitų mikrobų dauginimosi terpė. Didesnis nei 60% drėgmės lygis gali sukelti nepageidaujamą kondensatą ant langų ir kitų paviršių, o tai taip pat pritraukia įvairius mikroorganizmus į jūsų gyvenamą vietą, todėl šie oro drėkintuvai namams yra puikus būdas viso to išvengti. Be to, kai kurie drėkintuvai turi jau įmontuotą higrometrą, kuris jaučia drėgmę patalpoje ir išjungia įrenginį, kai jis pasiekia reikiamą lygį.

Norint sužinoti kokie yra geriausi oro drėkintuvai, reikia peržvelgti, iš kokių rūšių galima rinktis.

Yra skiriami keli pagrindiniai oro drėkintuvų tipai – tiek pagal temperatūrą, tiek ir pagal veikimo principą. Būna tiek ir šalto, tiek ir karšto oro drėkintuvai. Pagal tipą drėkintuvai būna skirstomi į ultragarsinius ir garinius. Ultragarsiniai drėkintuvai membranos pagalba judina vandens daleles ir taip jas paskleidžia po aplinką, o gariniai šildo vandenį ir orą drėkina garų pavidalu. Taip pat labai plačiai paplitę yra oro drėkintuvai - difuzoriai. Tai eterinių aliejų garintuvai, kurie į aplinką paskleidžia eterinio aliejaus kvapus. Jis ne tik sukuria malonų aromatą patalpoje, bet ir turi naudos sveikatai, gerai savijautai bei psichologinei būklei. Difuzorius veikia garindamas eterinį aliejų. Eterinis aliejus garų pavidalu užpildo patalpą maloniu kvapu. Neišsigąskite – aliejaus koncentracija labai maža, drėgmės namuose net nepajusite, nebent pasirinksite galingą ir specialiai oro drėkinimui sukurtą eterinių aliejų garintuvą.

Kaip prižiūrėti?

Jei jau turite drėkintuvą, būtina pasirūpinti teisinga jo priežiūra. Tai ne tik prailgins jūsų drėkintuvo tarnavimo laiką, bet ir užtikrins, kad jūs ir jūsų namai gausite maksimalią jo naudą.

Naudokite distiliuotą arba demineralizuotą vandenį – vandentiekio vandenyje gali būti mineralų, kurie gali paskatinti pelėsių augimą. Taip pat, jei turite galimybę, naudokite filtruotą vandenį. Tai padės užtikrinti, kad jūsų drėkintuvas ir oras, kuriuo kvėpuojate, neskatins bakterijų augimo.

Vandenį drėkintuve keiskite kasdien, o valykite - kartą per savaitę. Stovintis vanduo taip pat gali paskatinti nepageidaujamų pelėsių atsiradimą.

Reguliariai keiskite filtrus. Nors ne visi drėkintuvai turi filtrus, tačiau jei jūsų turi, keiskite juos taip dažnai, kaip rekomenduoja gamintojas.

Jau suprantate, kad drėkintuvai gali padėti apsaugoti sveikatą, namus bei pagerinti jūsų bendrą gyvenimo kokybę. Jeigu dar neturite tokio prietaiso namuose ir norite palengvinti jo įsigyjimą, oro drėkintuvai internetu suteikia galimybę išsirinkti jums geriausią drėkinimo aparatą neišeinant iš namų. Mūsų internetinė parduotuvė siūlo platų pasirinkima, todėl neabejotinai rasite tinkamiausią jums, jūsų šeimai ir namams.

22-128y

Lietvamzdžiai – kaip pasirinkti tinkamiausius?

Lietvamzdžiai yra svarbi lietaus nuvedimo sistemos dalis, padedanti jūsų namams kovoje su galima vandens žala. Bet koks pastatas be lietvamzdžių yra daug jautresnis drėgmės pažeidimams ir korozijai nei tie, kuriuose yra tokia vandens nutekėjimo sistema.

Dėl kritulių, sniego ar kondensato ant jūsų namo stogo susikaupęs vanduo sukrenta į latakų sistemą. Lietvamzdžiais vanduo pašalinamas toliau nuo namo. Jie apsaugo pastato pamatus, neleidžia užsitvindyti rūsiui, užkerta kelią erozijai, dažų skilimui, pelėsio augimui ir apsaugo jūsų kraštovaizdį.

Kondicionieriai – privalumai, apie kuriuos nepagalvojate

Šiais laikais oro temperatūrai sparčiai kylant, kondicionieriai nėra prabanga, o būtinybė. Visgi, daugelis žmonių atsisako galimybės turėti oro kondicionavimo sistemą savo namuose vien todėl, kad mano, jog tai yra papildomos išlaidos, kurių jiems nereikia. Tačiau įsigyję oro kondicionierių butui, namams, ar ofisui, gausite kur kas daugiau nei tiesiog prie sienos priklijuotą dėžutę. Pateiksime šešias priežastis, kodėl verta įsigyti oro kondicionavimo sistemą.

Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena: kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

ismetamePer metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. t maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose. Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Jos sprendimas leistų prisidėti tiek prie klimato kaitos švelninimo, tiek prie apsirūpinimo maistu saugumo užtikrinimo.

Kodėl atkuriamose pelkėse reikia iškirsti medžius

pelkeseDalį visuomenės glumina klausimas, kodėl gamtininkai vienur sodina miškus, o kitur, ypač pelkėse, netgi ragina žmones dalyvauti talkose ir rauti atželiančias pušeles ir beržus. Į šį klausimą atsako mokslų daktarė botanikė Dalytė Matulevičiūtė, dirbanti Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje.

Kaip efektyviai taupyti elektros energiją?

Klausimas, kaip sutaupyti elektros energijos yra aktualus daugeliui. Jei per dieną pusvalandžiu trumpiau imsite žiūrėti televizorių, tai elektros energijos pavyks sutaupyti ne tiek jau ir daug. Tačiau gera žinia ta, kad egzistuoja tikrai ne vienas būdas, kaip galima efektyviai taupyti šį svarbų išteklių. Tad kviečiame sužinoti daugiau apie ypač efektyvius elektros energijos būdus.

Saulės elektrinė drąsiai turėtų būti vertinama kaip vienas geriausių būdų, siekiant efektyviai taupyti elektros energiją, kadangi ją įsirengus, šiam tikslui skirtos išlaidos galėtų sumažėti net apie 80 proc. (tiksli suma priklausytų nuo individualios situacijos). Taigi, galima daryti išvadą, kad įsirengę saulės elektrinę, už elektros energiją jūs mokėtumėte maždaug net 4 kartus mažiau. Daugiau apie šių įrenginių naudą galite sužinoti šioje svetainėje.

Lietuva sieks penktadaliu padidinti žuvies vartojimą

sieksLietuviai turėtų valgyti penktadaliu daugiau žuvies, o didesnė jos dalis turėtų būti užauginta tvariai akvakultūros fermose, o ne sužvejota jūroje. Tam artimiausiais metais iš viso planuojama skirti daugiau kaip 87 mln. eurų.

Lietuva suderino pirminę poziciją dėl pasiūlymo apriboti mikroplastiką

pirmineŠiandien REACH komiteto posėdyje Europos Komisija ES valstybių narių atstovams pristatys EK reglamento projektą, kuriame siūlo apriboti tikslingai pridėtų sintetinių polimerų mikrodalelių (mikroplastikų) tiekimąrinkai kosmetikos produktuose, plovikliuose, vaškuose, blizginimo priemonėse, tręšimo, augalų apsaugos ir kituose žemės ūkio bei sodininkystės produktuose, granuliuotame užpilde, kuris naudojamas sintetiniams sporto paviršiams. Minėtame posėdyje valstybių narių institucijos išsakys pirmines nuomones dėl svarbiausių, problematiškiausių nuostatų. 

Šventosios upė įžuvinta į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktomis žuvimis – skersnukiais

izuvŠventosios upėje Jonavos rajone išleista daugiau kaip 30 tūkst. ypač retų ir nykstančiomis Lietuvos upėse laikomų žuvų – skersnukių šiųmetukų. Įžuvinimu pasirūpino Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos specialistai, vykdydami „Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2022 metų planą“.

Minint geologinio paveldo dieną kviečiame iš arčiau susipažinti su karstėjančia žeme

paveldoŠiais metais minint Geologinio paveldo dieną kviečiame geriau pažinti Biržų–Pasvalio kraštą, kuris garsėja ypatingu savitumu. Dėl gipso tirpinimo požemyje čia formuojasi karstinės tuštumos, įgriuvus viršutiniams žemės sluoksniams susidaro karstinės įgriuvos, o žemės paviršiuje aptinkamos smegduobės. 

Saugodami jaunus medelius nuo žvėrių miškininkai pradeda tepti juos repelentais

jaunusValstybinių miškų urėdijos miškininkai, siekdami apsaugoti jaunus medelius nuo žvėrių, pradeda vienus svarbiausių darbų rudenį – medelių ūglių aptepimą repelentais. Repelentais apteptos pažeidžiamos jaunų medelių dalys – ūgliai, liemenys – atbaido elninius žvėris ir šernus savo kvapu bei skoniu. Repelento sudėtyje esančios medžiagos padaro medelių žievę ir ūglius graužti netinkamus. Kasmet miškininkai repelentais vidutiniškai aptepa 54 milijonus medelių arba 19-20 tūkst. ha miško želdinių plotą. Medeliai taip pat apjuosiami tvoromis ir individualiomis apsaugomis.

Idėja savaitgaliui: į Žuvintą klausytis gervių trimitų

idejaŠiomis dienomis yra puiki proga pasigėrėti būriais pilkųjų gervių – iš Žuvinto ežero gamtinio pažintinio tako, paukščių stebėjimo bokštelio ar tiesiog – nuo Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centro apžvalgos aikštelės. Didžioji dauguma Žuvinto biosferos rezervate susirenkančių gervų nakvynei šiemet renkasi vos už kilometro nuo lankytojų centro – ne įprastose vietose aukštapelkėje ar liūnuose, o nušienautame augalijos sąžalyne Žuvinto ežero viduryje.

Nuo rugsėjo 16 d. taikomos sugriežtintos žvejybos sąlygos lašišų ir šlakių migracijai svarbiose upėse

lasisuKiekvieną rudenį lašišos ir šlakiai plaukia į nerštui tinkamas upes ir keliauja link nerštaviečių, todėl siekiant jas apsaugoti, nuo penktadienio įsigalioja sugriežtinti mėgėjų žvejybos reikalavimai. Svarbiausias pasikeitimas – nebeleidžiama paimti sugautų lašišų ir šlakių, šias žuvis sužvejoti bus leidžiama tik po jų neršto, nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d. 

Šiuo metu miškuose vyksta tikras spektaklis – griausmingai baubia besiporuojantys elniai

baubiaRugsėjį šalies miškai aidi ypatingomis melodijomis, o tiksliau riaumojimais – kai miškų karaliai elniai įnirtingai kviečia poruotis pateles. Elniai baubti pradeda rugpjūtį ir liaujasi su lig rudens pabaiga, tačiau intensyviausiai tuoktuvių „dainas“ traukia būtent rugsėjo mėnesį. Valstybinių miškų urėdija kviečia susipažinti su aistringu, bauginančiu ir miškus drebinančiu elnių baubimu bei kartu su miškininkais šiuos didingus raguočius pamatyti iš arčiau.

Utenoje baigiamas įrengti pirmasis Lietuvos energijos kaupimo įrenginių sistemos baterijų parkas

baterijuElektros energijos kaupimo įrenginių sistemos operatorė „Energy cells“ į vieną iš keturių statomų – Utenos baterijų parką jau atgabeno visą reikalingą įrangą. Rugsėjį baterijų kubai ir kita įranga bus sujungta ir pradedama testuoti. Visą energetikos sistemos saugumą didinantį projektą pabaigti ir visus keturis sistemos baterijų parkus įrengti planuojama iki šių metų pabaigos.

Europos judumo savaitės atidaryme gyventojai galės susipažinti su nauja sporto šaka Lietuvoje – smūginiu

judumoAplinkos ministerija kviečia visus gyventojus, įstaigas ir organizacijas prisijungti prie Europos judumo savaitės, kuri prasideda jau šį penktadienį. Į rugsėjo 16–22 dienomis vyksiančią akciją įsitraukia virš 2 tūkst. miestų iš Europos ir tokių šalių, kaip Japonija, Kosta Rika, Argentina ir pan., prie akcijos jungiasi ir virš 40 Lietuvos miestų. 

Siurblys laistymui – būtina priemonė sodo priežiūrai karštomis vasaros dienomis

Sodininkai bei daržininkai žino, kad alinant tropiniams karščiams, itin svarbu tinkamai laistyti auginamus augalus. Kad ir kaip norėtųsi plieskiant kaitrai saulei šaltu vandeniu atgaivinti sodo bei daržo augalus, specialistai pataria nuo to susilaikyti. Pasak jų, tinkamiausiais laikas karštomis vasaros dienomis laistyti augalus yra itin ankstyvas rytas arba vėlyvas vakaras. Vasara yra tas metas, kai augalai turi būti laistomi daug ir gausiai, nes paviršinis laistymas neduos pageidaujamo rezultato. Kalbai pasisukus apie laistymo darbus, neabejotinai ateina momentas, kai yra būtina pakalbėti apie itin svarbią laistymo sistemų dalį, t. y., laistymui skirtus siurblius.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode